Kultúrno- turistické centrum, Bardejov

Kultúrne a turistické centrum je rozpočtovou organizáciou mesta Bardejov, ktorá vznikla v roku 2008. V súčasnosti spravuje Poľsko-slovenský dom v Bardejove, Pamätník holokaustu a turisticko-informačné kancelárie v Bardejove a Bardejovských Kúpeľoch.

Zariadenie sa nachádza v historickej budove v centre mesta v pôvodnom stredovekom meštianskom dome. Dobrá dostupnosť s vlastným parkovaním. V ubytovacom zariadení sa nachádzajú 4 mezonetové izby s celkovou kapacitou 19 lôžok. Každá izba má vlastné sociálne zariadenie s kúpeľnou, na každej izbe je k dispozícií chladnička, TV a bezplatné Wifi pripojenie. Dve zo štyroch izieb majú vlastnú kuchynku s mikrovlnou rúrou a rýchlovarnou konvicou. Na chodbe sa nachádza spoločná kuchynka, ktorá je vybavená elektrickou dvojplatničkou, mikrovlnou rúrou, rýchlovarnou konvicou, žehličkou, fénom na vlasy a v neposlednom rade aj automatickou pračkou. V ubytovacom zariadení je stála upratovacia služba, zabezpečujúca čistotu, hygienu a dezinfekciu izieb a spoločných priestorov.

Hosťom je poskytnutá pestrá paleta služieb, ako napríklad: vstup do galérie, stála expozícia v historickej pivnici – Dračia pivnica a možnosť prenájmu elektrobicyklov, elektro kolobežiek a horských bicyklov.

Kultúrne a turistické centrum v spolupráci s Turisticko-informačnými kanceláriami ponúka aj možnosť sprievodcovských služieb s odborným výkladom.

Ubytovacie zariadenie je vybavené úspornými žiarovkami. Izby sú vybavené posteľným oblečením a osuškami, ktoré sa vymieňa po každom použití. Pri dlhodobom ubytovaní sa posteľná bielizeň mení v týždenných intervaloch. Komunálny odpad sa odkladá do košov a na chodbách sú k dispozicii nádoby na triedený odpad. Pranie posteľnej bielizne a uterákov zabezpečuje integračné zariadenie KOR-GYM v Hertníku Vnútorné zariadenie pochádza od výrobcov z regiónu a pri výzdobe interiéru sú použité maľované obrazy od regionálnych autorov.